nepodporované zobrazení, otočte prosím na "portret"
Valetol ® | Liek Vám pomôže pri bolesti Valetol ® | Liek Vám pomôže pri bolesti

BOLESŤ
ZUBOV

Zdravé zuby rozžiaria náš úsmev.
Čo však robiť, keď nás zaskočí ich bolesť?

Bolesť zubov
Volně prodejný lék VALETOL

Valetol®

Na povrchu zubov sa nachádzajú mikroorganizmy, ktorých hromadenie vrátane zvyškov potravy spôsobuje tzv. zubný povlak, ktorý obsahuje kyslé látky poškodzujúce sklovinu. Ak preniknú do zuba, vznikne kaz. Pod sklovinou sa ukrýva zubná dreň, ktorá zub vyživuje. V nej sa nachádzajú cievy a nervy. Keď sa sklovina poškodí, dochádza k akútnej bolesti, ktorú chceme rýchlo zastaviť. Potom máme dve možnosti – ihneď vyhľadať zubného lekára alebo si vziať lieky proti bolesti (analgetiká), aby sme bolesť zvládli, než nájdeme čas, zájsť si k lekárovi.

Voľnopredajný liek VALETOL® je vhodný pri bolesti zubov. Protibolestivý účinok Valetolu nastupuje za 30 minút po podaní a trvá niekoľko hodín. Okrem propyfenazónu a paracetamolu obsahuje aj kofeín, ktorý zosilňuje analgetické účinky oboch zložiek.

PROTIBOLESTIVÝ ÚČINOK VALETOLU NASTUPUJE ZA 30 MINÚT

KÚPIŤ ONLINE

Základné informácie o VALETOLU:

LIEK OBSAHUJE KOMBINÁCIU 3 ÚČINNÝCH LÁTOK:
  • propyfenazón – tlmí bolesť, znižuje horúčku a pôsobí protizápalovo,
  • paracetamol – tlmí bolesť a znižuje horúčku,
  • kofeín – zosilňuje účinky oboch zložiek.
ZLOŽENIE:

Účinné látky: propyfenazón 300 mg, paracetamol 150 mg, kofeín 50 mg.

POUŽITIE:

Na krátkodobú liečbu bolesti hlavy (vrátane migrény), zubov, bolesti v krížoch s vyžarovaním do dolných končatín (ischiasu), pooperačnej bolesti, bolesti pri nachladnutí a menštruácii. Pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov. Neodporúča sa podávať v tehotenstve a počas dojčenia.

DÁVKOVANIE:

Odporúčaná dávka u dospelých a mladistvých od 15 rokov je 1 – 2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete v časových odstupoch najmenej 4 hodiny, najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň.

Ak sa do 5 dní nebudete cítiť lepšie alebo naopak dôjde k zhoršeniu či výskytu neobvyklých reakcií, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.


VALETOL®, 300 mg/150 mg/50 mg tablety. Voľnopredajný liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu pre používateľa.

PRÍBALOVÝ LETÁK