Valetol® Vám pomôže pri bolestiach:

Hlavy

Menstruačných bolestiach

Chrbta

Zubov

VALETOL®, 300 mg/150 mg/50 mg tablety – registrovaný liek. Na vnútorné použitie. Jedna tableta obsahuje propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.

Zloženie:

VALETOL® = zložený liek obsahujúci kombináciu troch liečiv:

300 mg/150 mg/50 mg tablety

  • propyfenazon - pôsobí proti bolesti, horúčke a zápalu
  • paracetamol - pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu
  • kofein - zosilňuje analgetické účinky obidvoch zložiek, najmä pri bolestiach hlavy, zmierňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu
Použitie:

VALETOL® sa používa pri bolesti hlavy, zubov, migréne, bolesti pri nachladnutí, pooperačnej a reumatickej bolesti, ischiase (bolesť v krížoch s vyžarovaním do dolných končatín), neuralgii (bolesť nervového pôvodu) a bolestivej menštruácii.

Odporúčaná dávka u dospelých a mladistvých od 15 rokov je 1 – 2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete v časových odstupoch najmenej 4 hodiny, najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň.

Ak sa príznaky vášho ochorenia nezlepšia do 3 dní (pri horúčke) alebo do 5 dní (pri bolesti), alebo ak sa zhoršia, o ďalšom užívaní lieku VALETOL® sa poraďte s lekárom.

VALETOL® je vhodný len na krátkodobú liečbu. Bez súhlasu lekára neužívajte VALETOL® dlhšie ako 1 týždeň.

VALETOL® sa nemá používať u detí do 15 rokov.

VALETOL® je dostupný v baleniach s 12 a 24 tabletami. VALETOL® je k dispozícii v širokej škále lekární, ako aj v internetových obchodoch, ako je www.magister.sk a www.mojalekaren.sk.

VALETOL® 12 TABLIET
VALETOL® 24 TABLIET